:400,200,200italic,300,300italic,400italic,600italic,600,700,700italic,900' rel='stylesheet' type='text/css'>
loading
Style Switcher
Layout Selector
img
img
Color scheme
Projekty

Biele Noci – debutové jazzové CD Jany Gavačovej

Jana spolu s kapelou nahráva svoje debutové CD Biele Noci, ktoré privítalo hostí svetového formátu, ako aj domácu jazzovú špičku. Na albume budete počuť aranžmány a klavír mladého popredného poľského klaviristu a skladateľa menom Nikola Kolodziejczyk, nepopierateľne jedného z najvýznamnejších súčasných jazzových interpretov a skladateľov v Európe, maďarského virtuóza Kálmana Oláha, českého popredného trubkára a aranžéra Miroslava Hloucala. Z domácich interpretov na albume spolupracovali ako aranžéri a inštrumentalsti Ondrej Krajňák, Ľuboš Šrámek a Ľuboš Brtáň. Na saxofón prišiel zahosťovať Milo Suchomel. Kontrabasista Martin Kapusník zaujal svoje miesto v rytmike, podobne ako bubeníci Marián Ševčík a Michal Fedor, ktorí sa na albume vystriedali. CD podporilo BSK, SOZA a Poľský inštitút.

Projekty

Džez v príbehoch / Noci s ikonami džezu

Jana je autorkou projektu Džez v príbehoch / Noci s ikonami džezu, v ktorom od septembra 2012 hosťovali popredné osobnosti domácej jazzovej scény spolu s hosťami z krajín V4 (Gábor Winánd, Peter Lipa, Ondrej Štveráček, Gabriel Jonáš, Marián Ševčík, Adriena Bartošová, Berco Balogh, Tibor Žida, Mára Prokop a ďalší). Tento jedinečný projekt v podobne moderovaného koncertu o jazzovej histórii a ikonách jazzu - skladateľoch a interpretoch, spája generácie umelcov a teší sa priazni publika už od svojej premiéry v septembri 2012. Projekt Džez v príbehoch / Noci s ikonami džezu je Janinou prvotinou a tiež inšpiráciou pre vznik mnohých ďalších podobných projektov iných umelcov... Viac info o pripravovaných dieloch Džezu v príbehoch na www.facebook.com/dzezikony.

Projekty

Šansón v príbehoch

Okrem jazzu sa Jana spolu s kapelou venuje francúzskemu šansónu a hudbe sveta v projekte Šansón v príbehoch, kde spolu s kapelou hľadajú prieniky rôznych hudobných žánrov, ako je jazz, francúzsky šansón, pop music, folklór a world music. https://www.facebook.com/sansonvpribehoch

Projekty

Jana Gavačová Trio / Quartet

Jazzové štandardy, francúzske šansóny, brazílska bossanova, latinské rytmy, popové pesničky pre lepší vkus.

Swing Jazz Band

Štýlová tanečná hudba 30.a 40.rokov, ktorá rozprúdi zábavu na vašej party!